Plošiny leguanLeguan 165

Dělník

Krátký popis

Využití pro

Popis plošiny

Leguan 165 je pracovní plošina s jedinečnými vlastnostmi. Je navržena pro náročné profesionály a půjčovny. Při konstrukci modelu Leguan 165 byla věnována zvláštní pozornost životnosti, síle a uživatelské přívětivosti.

Díky vysoké nosnosti po celém rozsahu pohybu ramene, kolovému nebo alternativně pásovému podvozku a silným ramenům je Leguan 165 tou pravou volbou pro profesionály.

Snadná přeprava
Díky nízké vlastní hmotnosti se Leguan 165 snadno přepravuje na přívěsu. Postačuje tažné vozidlo s nosností na závěsu do 2.800 kg.

K dispozici je také přepravník na plošiny Leguan, uzpůsoben přímo na jejich přepravu. Tento speciální přívěs umožňuje pracovat s plošinou Leguan, i když bude naložena na přívěsu. Není potřeba s touto plošinou sjíždět.

Leguán na kolech nebo s pásovým podvozkem
Leguan Lifts je jediný výrobce, který nabízí pracovní kloubové plošiny jak s kolovým podvozkem, tak s pásovým podvozkem. Tyto dva systémy jsou záměnné. To znamená, že zákazník může mít k dispozici oba druhy podvozků a aktuálně použít ten vhodnější – podle podmínek. Konverze z kol na pásy trvá cca 4-5 hodin. 

Největší výhodou podvozku s pohonem všech čtyř kol je univerzálnost. Díky účinku odpružení pryžových pneumatik je mnohem pohodlnější řídit pracovní plošinu s pneumatikami na rovných a pevných površích. Hydrostatický pohon jen zvyšuje komfort jízdy. 

Nejdůležitější výhodou pásového podvozku je větší kontaktní plocha s podkladem, což zvětšuje trakci plošiny. A zejména na měkkých a nerovných terénech (např. v lese nebo na sněhu) se projeví rozložení hmotnosti na  větší plochu a plošina se pak tolik neboří.

Vznětový motor Kubota a pohon 230 V
Leguan 165 je jedinou pracovní plošinou ve své třídě, která nabízí dvouválcový dieselový motor o výkonu 14 HP, chlazený kapalinou. Tento spolehlivý a odolný motor Kubota je vyroben pro náročné profesionální použití. Kromě spolehlivosti jsou zákazníci odměněni také vysokým točivým momentem a příjemnou hladinou hluku motoru.

Leguan 165 je tedy také vybaven 230 V elektrickým pohonem. Všechny funkce stroje (pohon a  výložníky) lze ovládat elektromotorem, pokud je Leguan připojen k síťovému napětí 230 V.

Možnost elektrického pohonu je velmi užitečná při práci v interiéru pro velmi nízkou provozní hlučnost a absenci emisí. Často je praktické dopravit plošinu na pracoviště pomocí spalovacího motoru a poté plošinu připojit k síti 230 V a ovládat ramena výložníku pomocí elektropohonu. Tímto způsobem je práce velmi tichá a náklady na pohonné hmoty odpadají. 

Nosnost koše plošiny 230 kg

Leguan 165 nabízí vlastnosti, které nejsou u této třídy pracovních plošin běžně vidět. Jednou z hlavních vlastností je silná a pevná konstrukce výložníku, která umožňuje nosnost koše plošiny 230 kg v celé pracovní oblasti. To znamená, že stroj mohou bezpečně obsluhovat dvě osoby, nebo jedna osoba může vzít s sebou do koše spoustu nářadí a vybavení.
Protože Leguan 165 může být provozován s maximální nosností koše po celé pracovní oblasti  ploše, nemusí se obsluha starat o různé kapacity nosnosti koše při různém zdvihu nebo vyložení ramene. 
Řídicí systém zatížení koše je přirozeně standardní výbavou modelu Leguan 165. Tato funkce umožňuje bezpečnou a snadnou obsluhu: pokud je max. kapacita koše překročena, objeví se výstraha, která varuje obsluhu před přetížením a zastaví pohyb ramen.

 

Technická specifikace

Pracovní plošina Leguan Lift je samojízdný stroj, vhodný pro výškové práce ve špatně dostupných terénech. Plošina je samostatně velmi dobře pohyblivá a tudíž se můžete postavit k práci jak aktuální situace dovoluje.

Technická data

Leguan 165

Maximální pracovní výška

16,4 m (230 kg)

Výška dna koše

14,4 m

Boční dosah

7,85 m (230kg)

Maximální zatížení koše

230 kg

Transportní délka

5050 mm

Transportní délka bez koše

4310 mm

Transportní výška

2110 mm

Transportní šířka – kola

1330 mm

Transportní šířka – pásy

1330 mm

Rozměry koše

1.33 x 0.75 metru

Rotace koše

90° (+/- 45°)

Rotace ramene

360°

Podvozek

4WD nebo pásový podvozek

Svahová dostupnost

50 % (27°)

Max. svah pro zapatkování 22 % (13°)
Rozměry základny patek plošiny

3,78 m x 3,83 m

Hmotnost

2530 kg – kola / 2530 kg – pásy

Ustavování patek Manuál
Motor

Kubota 14 HP Diesel

Motor na přání / příplatek Elektro 230 V / 2 kW
Pneumatiky 23x10.50 – 12
Pojezd Hydrostatický
Pojezdová rychlost

0-2,6 km/hod / 0-5,2 km/hod (na přání)

Baterie 12 V / 43 Ah

Výbava

Pracovní plošiny jsou v základu poměrně bohatě vybaveny. 

Standardní výbava

Kolový podvozek 4WD, kola 23×10.50-12
CE Certifikace
Motor Kubota 14 HP a Elektro 230V
Zásuvka 230 V v koši
Dvě rychlosti pojezdu 
Elektrické natáčení koše 
JIB rameno s rozsahem 120°
Monitorování zátěže
Rychlá demontáž koše bez nářadí
Ochrana ovládacího panelu
Tlačítko nouzové spuštění v koši i na spodním panelu 
Počítadlo motohodin
Úchyty na jeřáb

Výbava na přání

Pásový podvozek 
Bílé pneumatiky / pásy – nezanechávají stopy
3tí pojezdová rychlost 
Ovládání koše ze základny
Box na nářadí v koši
LED osvětlení ovládání a opěrných nohou
Hadice na vodu / vzduch v koši
Úzké provedení 90 cm
Velké podložky opěrných nohou
Výstražné majáky na odstavných nohou
Předehřev motoru
Přívěs Leguan pro přepravu 
Sedák s úvazkem pro obsluhu 
GPS

Videa

Zeptejte se

Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.