Plošiny leguanLeguan 135 NEO

Velký prcek

Krátký popis

Využití pro

Popis plošiny

Leguan 135 NEO je nejnovějším přírůstkem do rodiny produktů Leguan. Leguan 135 NEO je postaven na nové patentované struktuře teleskopického výložníku.  NEO představuje novou generaci pracovních plošin Leguan, která kombinuje uživatelskou přívětivost, velké pracovní zatížení a spolehlivou technologii. Leguan 135 NEO je první pracovní plošina ovládaná joystickem od výrobce Leguan. Ovládání stroje pomocí joysticku usnadňuje provádění více pohybů ramen současně a to jednou rukou. 

Plošina Leguan 135 NEO Leguan také představuje nové funkce: „domácí funkce“ – která složí ramena do transportní polohy autonomně a pak „automatické vyrovnání“ – díky kterému se plošina ustaví do pracovní polohy (rozložení opěrných nohou) pouhým jediným stisknutím tlačítka, a dokonce i na šikmých površích. Tyto uživatelsky přívětivé funkce jistě přilákají i ty nejnáročnější uživatele.

Pracovní plošina má mnoho dalších zajímavých vlastností – jako jsou například nižší ovládací prvky a elektrické nouzové spouštění. S dalšími volitelnými funkcemi můžete přidat řadu užitečných nástrojů, které vylepšují plošinu, jako jsou výkonná pracovní světla LED nebo pásový podvozek.

Patentovaná struktura ramene

Leguan 135 NEO je první teleskopický „pavouk“ od výrobce Leguan s vestavěnou vertikální funkcí stěny. Ramena jsou silná a pevná, což umožňuje velké zatížení plošiny 250 kg s bočním dosahem 6,6 metru. Můžete dosáhnout maximálního bočního dosahu 7,1 metrů při zatížení koše 120 kg. Maximální pracovní výška je 13,4 metrů s maximálním zatížením koše 250 kg. Leguan 135 NEO váží pouze 1630 kg, což z něj činí nejlepšího ve své váhové třídě.

 

Lehké a úzké

Klíčovými vlastnostmi při navrhování modelu 135 NEO byly nízká hmotnost a úzký podvozek, který usnadňuje přepravu. Zároveň je to skvělý nástroj pro práci v interiéru. Pracovní plošina je široká pouze 0,89 metru (bez pracovního koše). A na výšku má pouze pouze 1,93 metru, takže se vejde i do dveří. Pracovní koš je snadno demontovatelný bez nářadí a samotná demontáž a zpětná montáž trvá jen několik minut.

 

K dispozici je také přívěs na míru pro přepravu Leguan 135 NEO. Hmotnost je pouze přibližně 1630 kg, takže může být tažena na přívěsu většinou dodávek a mnoha auty. Díky speciálnímu přívěsu Leguan je možno pracovat s plošinou, aniž by bylo potřeba s plošinou z přívěsu sjíždět. 

Spalovací motor a elektrický motor

135 NEO je dodáván s benzínovým motorem Honda, který je vybaven automatickým nastavením otáček a automatickým sytičem – obojí navržené společností Leguan. Motor lze rychle a snadno nastartovat pouhým stisknutím tlačítka. K ovládání pracovní plošiny můžete také použít elektrický motor (230 V / 16 A nebo 110 V / 32 A). Díky možnosti použití plošiny s elektromotorem – tzn bez hluku a emisí – je Leguan 135 NEO vhodný pro použití v interiéru i venku. Všechny funkce plošiny lze použít jak s benzínovým motorem, tak i s elektromotorem.

 

Trakce a přitažlivost na všech površích

Leguan 135 NEO funguje velmi dobře na tvrdších terénech i v interiéru. Model 135 NEO můžete získat s pohonem všech čtyř kol nebo s gumovými pásy – pásovým podvozkem. Modely založené na kolech i na pásových podvozcích dokáží skvěle zvládnout tvrdší terény. Výhodou pásového podvozku je nízký tlak aplikovaný na kontaktní plochu, což usnadňuje pohyb po měkčím terénu, jako je písek nebo dokonce sníh. K dispozici jsou také pneumatiky a bílé pneumatiky, jež nenechávají stopy. Takže se nemusíte obávat, že zanecháte černé stopy na citlivých površích.  

Technická specifikace

Pracovní plošina Leguan Lift je samojízdný stroj, vhodný pro výškové práce ve špatně dostupných terénech. Plošina je samostatně velmi dobře pohyblivá a tudíž se můžete postavit k práci jak aktuální situace dovoluje.

Technická data

Leguan 135 NEO

Maximální pracovní výška

13,4 m (120 kg)

Výška dna koše

11,4 m

Boční dosah

7,1 m (250kg) / 6,6 m ( 120 kg )

Maximální zatížení koše

250 kg

Transportní délka

4500 mm

Transportní délka bez koše

3850 mm

Transportní výška

1930 mm

Transportní šířka – kola

1330 mm / 890 mm bez koše

Transportní šířka – pásy

1330 mm

Rozměry koše

1.33 x 0.75 metru

Rotace koše

80° (+/- 40°)

Rotace ramene

360°

Podvozek

4WD nebo pásový podvozek

Svahová dostupnost

50 % (27°)

Max. svah pro zapatkování

21 % (12°)

Rozměry základny patek plošiny

3,14 m x 3,07 m

Hmotnost

1630 kg – kola / 1630 kg – pásy

Ustavování patek Manuál
Motor

Honda GX390 13 HP palivo BA

Motor na přání / příplatek Elektro 230 V / 2 kW
Pneumatiky 23x10.50 – 12
Pojezd Hydrostatický
Pojezdová rychlost

0-2,5 km/hod

Baterie 12 V / 43 Ah

Výbava

Pracovní plošiny jsou v základu poměrně bohatě vybaveny. 

Standardní výbava

Kolový podvozek 4WD, kola 23×8.50-12
CE Certifikace
Motor HONDA GX390 – 13HP a Elektro 230V
Zásuvka 230 V v koši
Dvě rychlosti pojezdu
Elektrické natáčení koše (+/- 40°)
Ovládání koše ze základny
Automatické ustavení opěrných nohou 
Automatické varování při náklonu 
Funkce „domů“ – automaticky spustí ramena do transportní polohy 
Monitorování zátěže
Tlačítko nouzové spuštění v koši i na spodním panelu 
Rychlá demontáž koše bez nářadí
Ochrana ovládacího panelu
Počítadlo motohodin
Úchyty na jeřáb
IFM – MOBILE LOGIC CONTROLED SYSTEM
Varování při nedostatku paliva

Výbava na přání

Pásový podvozek 
Bílé pneumatiky / pásy – nezanechávají stopy
Box na nářadí v koši
LED osvětlení ovládání a opěrných nohou
Hadice na vodu / vzduch v koši
Úzké provedení 90 cm
Velké podložky opěrných nohou
3tí pojezdová rychlost 
Výstražné majáky na odstavných nohou
Přívěs Leguan pro přepravu 
Sedák s úvazkem pro obsluhu 
GPS

Videa

Zeptejte se

Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.